Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul başlıyor

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul başlıyor

4 gün sürecek olan Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul'un Sonbahar/Kış 2019 sezonu bugün başlıyor.

Marka ve tasarımcıların Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonlarının sergileneceği Mercedes Benz Fashion Week Istanbul, 19-22 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Etkinlikte 46 tasarımcı ve marka, toplamda 38 defilede Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonlarını sergileyecek. Bu isimlerin 17'si defile, 14'ü studio & mini defile, 2'si The Core Istanbul'da sunum ve bir kişi de retrospektif formatında gerçekleştirecek. Ayrıca her sezon olduğu gibi, bu sezon da koleksiyonlarını Zorlu PSM alanı dışındaki mekanlarda sergilemeyi tercih eden 4 tasarımcı bulunuyor.

Türk ve uluslararası satın alma sorumlularını marka ve tasarımcılarla buluşturarak etkinliğin ticari ayağını oluşturan The Core Istanbul, bu sezon yeni formatı altında karnaval temasıyla 20-21 Mart tarihleri arasında kapılarını açacak. 45 markanın Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonlarını satın alma sorumluları ile buluşturmasının yanı sıra sezon trendleri, dijitalsüreçlerin yönetimi, markalaşma, yavaş moda ve moda fotoğrafçılığı ana başlıkları altında atölye çalışmaları ve paneller, Türk tasarımcı markalarını bir araya toplayan bir pop-up store da The Core çatısı altında gerçekleşecek.

13. sezonda koleksiyonlarını sergileyecek olan marka ve tasarımcılar arasında; Aslı Filinta, Belma Özdemir, Brand Who, Cele-Brand, Ceren Ocak, Çiğdem Akın, Clımber, Damat, Db Berdan, Emre Erdemoğlu, Emre Pakel, Exquıse, Ezra Tuba, Giray Sepin, Gokhanyavas, Gülçin Çengel, Guntas, Hemington, House Of Ogan, Karma 1: Selen Akyüz & Third, Kiğili, Kith&Kin, M.O.F.C. Eda Güngör, Mehtap Elaidi, Meltem Özbek, Mercedes-Benz Presents Özgür Masur, Miin By Kadir Kiliç, Murat Aytulum, New Gen By Ima, Önder Özkan, Özlem Erkan, Özlem Kaya, Özlem Süer, Şebnem Günay, Sudi Etuz, Tuba Ergin, W-S-M yer alıyor.