EVDE RANCH SOS YAPIMI

EVDE RANCH SOS YAPIMI

İçindekiler

KLASİK RANCH SOS

4 çorba kaşığı mayonez
2 çorba kaşığı süzme yoğurt
1 tutam karabiber
1 tutam tuz
1 tutam soğan tozu
1 tutam sarımsak tozu
2 dal maydanoz
2 dal dereotu
1 ince taze soğan

REFİKA DOKUNUŞUYLA RANCH SOS

4 dolu çorba kaşığı mayonez
2 dolu çorba kaşığı süzme yoğurt
2 diş sarımsak
4 dal maydanoz
2 dal dereotu
1 ince taze soğan
1 çay kaşığı sirke
Yarım çay kaşığı pekmez
¼ çay kaşığı karabiber
1 tutam tuz
1 tutam tatlı toz kırmızı biber

Mayonez tarifimden sonra yorumlarda çokça gördüğüm ranch sos isteğinizi biraz rötarlı da olsa yerine getirmiş bulunuyorum hem de bonus bir tarif ile birlikte ????

Ranch sosun ne olduğunu öğrenmek için biraz vakit geçti, o yüzden gecikti ama hem klasik tarif hem de bizim mutfağın tarifini çok çok sevdik.

KLASİK RANCH SOS

  • 4 çorba kaşığı mayonezi, 2 çorba kaşığı süzme yoğurdu, 1’er tutam karabiber, tuz, soğan tozu ve sarımsak tozunu bir kasede karıştırın.
  • Süzme yoğurdun katacağı ekşilik bu tarife çok yakışıyor.
  • 1 taze soğanın yeşil kısmıyla, 2’şer dal dereotu ve maydanozu iyice sıkıştırıp, ince ince kıyın.
  • Tüm malzemeleri iyice karıştırıp, mümkünse 1-2 saat beklettikten sonra dışarıdakiler kadar hatta daha da lezzetli olan ranch sosunuz hazır.

REFİKA DOKUNUŞUYLA RANCH SOS

  • 4 dolu çorba kaşığı mayonez, 2 dolu çorba kaşığı süzme yoğurt, 1’er tutam tuz ve tatlı toz kırmızı biberle, ¼ çay kaşığı karabiberi ve püre haline getirdiğiniz 2 diş sarımsağı bir kaseye koyun.
  • Yarım çay kaşığı pekmez, 1 çay kaşığı sirke ve 1 ince dal taze soğanın yeşil kısımları, 4 dal maydanoz ve 2 dal dereotunu da ince ince kıyıp kaseye ekleyin ve hepsini güzelce karıştırın.
  • Ranch sos sevenlerin daha da çok seveceğine inandığım, Burak ve benim favorimiz olan sos emrinize amade. Dilerseniz süzme yoğurt yerine 4 çorba kaşığı kefir kullanabilirsiniz.